Teknik Direktörümüz Erkan Sözeri ve Takım Kaptanımız Mustafa Yumlu Antrenman Öncesi Basın Mensuplarının Sorularını Yanıtladı |

“Bu takım sezon sonu şampiyon olacak”
Erkan Sözeri, “Rakibimiz çok formda, deplasmanda önemli bir galibiyet aldı. Nasıl diğer rakiplerimizin sahasından güzel bir şekilde döndüysek Ankaragücü deplasmanından da döneceğiz. Geçen süre zarfında yaşananlardan sonra bu maç daha fazla önem kazandı. Bu oyuncular gerçekten bu takımı şampiyon yapmaya aday oyuncular. Bu takım şampiyonluğun aday takımı, bu takıma destek verelim. Daha sağduyulu davranalım bende dahil olmak üzere hep birlikte daha dikkatli olalım. Göreceksiniz bu takım sezon sonu şampiyon olacak. Erzurum şehrini çok iyi temsil edip Erzurumspor’u ait olduğu Süper Lig’e çıkartacaktır. Bundan endişemiz yok”

“2 haftalık arayı iyi değerlendirmek istiyoruz”
Erkan Sözeri; “Maç maç gideceğiz. Ankaragücü maçı da milli maç arası öncesi puan ve puanlar açısından çok kıymetli. Orada yaralarımızı özellikle fiziksel ve oyun anlamında saracağız. Şu maçı çok güzel geçip önümüzdeki 2 haftalık arayı iyi değerlendirip çok daha iyi futbol oynayan, çok daha yenilikçi oynayan ve taraftarımızı mutlu edecek performans sergilemek istiyoruz.”

Stoperlerimize nazar değdi”
Erkan Sözeri; Sakat olan Aykut ve Mustafa’nın Ankaragücü maçında olmayacaklarına ve tedavilerinin devam ettiğini aktararak “Aykut Demir daha tam iyileşmedi. Milli maç arasında iyileşecek diye umuyoruz. Mustafa Akbaş’ı yurt dışına gönderdik. Oradan çok daha iyi dönerse değerlendireceğiz. Bir daha sakatlarsak yine 3-4 hafta daha takımdan uzak kalır. Onu ekibimle, doktorlarla istişare yapıp ne kadar riske ederiz bakacağız. Nihayetinde stoperde Mücahit ve Gökhan iyi performans sergilediler. Bu derinlikli bir kadro olmanın avantajıdır. Sahaya 11 kişi çıkacağız. Biraz nazar mı değdi bilmiyorum ligin en iyi stoperleri hatta Süper Lig’de bile böyle stoperlerin olmadığı bir anlayıştayız. 2 sakat 1 cezalımız var şimdi o bölgede. Uzun soluklu yolda bunlar olacak hazırlıklıyız.”

 

 

Takım Kaptanımız Mustafa Yumlu açıklamalarda bulundu.

“En iyi oyunumuzu sergileyip puanlarla dönmek en büyük hedefimiz”
Mustafa Yumlu; “Bizim için sadece Ankaragücü maçı değil her maç önemli durumda. Çok iyi çalışıyoruz hocamızla birlikte. Sahada hocamızın planları doğrultusunda her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Her maça olduğu gibi Ankaragücü maçına da hazırız. Kötü oyunlar olabilir ama hiçbir zaman kötü mücadele göremeyeceksiniz. Orada da en iyi oyunumuzu sergileyip puanlarla buraya dönmek en büyük hedefimiz. En büyük gücümüz taraftar. Bu kulübün gerçek sahibi onlardır. Onların daha çok bizi desteklemesini istiyoruz. Hepsinin yüreğine sağlık”

“Dışarıda olmak acayip zoruma gidiyor”

Mustafa Yumlu; “Gördüğüm ceza için bir açıklama yapamadım. Gerçekten benim için çok talihsiz bir olay oldu. Çok haksız yere atıldım. 1-2 yıldır kentin yaşadığı olaylar var. Üzerimize böyle geliyorlar ama bizim için hiç önemli değil. Biz gerekirse onları da yeneceğiz. Kimsenin eline koz vermeden sahada gereken cevabı vereceğiz. 2 maç cezam kaldı. Sahaya çıkmayı çok özledim. Hedefim takıma abilik ve kaptanlıklarını yapmak. Dışarıda olmak acayip zoruma gidiyor. Elimden geldiği kadar onlara destek olmaya çalışıyorum. Umarım bir daha yaşanmaz, herkesten özür diliyorum.”